Головна > Блог DentalKnysh > Міфи про зубні імпланти

Внаслідок багаторічної практики ми зібрали колекцію: міфи від пацієнтів про зубні імпланти. У статті розглянемо основні з них. Міфи розвіює:

Ігор Книш, імплантолог Стоматологічної клініки DentalKnysh

Спеціалізація: імплантолог, ортопед, гнатолог

Освіта: Львівський національний медчиний університет ім. Д. Галицького

Мови: українська, російська, англійська, німецька

Рейтинг: ♥️♥️♥️♥️♥️ 9,8 з 10

Ігор Ігорович має багатий досвід у імплантології, ортопедії та гнатології, регулярно проводить курси з цих дісциплін.

Декілька років з дня в день він проводить встановлення імплантів, вінірів, коронок, лікує розлади СНЩС. Комплексний підхід включає діагностику, лікування та реабілітацію.

Лікар Ігор Книш проводить всі необхідні дослідження та діагностику для визначення причин та характеру захворювання, що дозволяє йому запропонувати вам найбільш ефективне лікування зубів.

Міф 1: Зубні імпланти – експериментальний напрямок у стоматології.

Насправді зубні імпланти встановлюють уже понад 70 років. У 1952 році був встановлений шведом Бранемарком як експеримент перший титановий імплант пацієнту Ларрсону.

Перші двадцять років з 1952 по 1972 можна з упевненістю віднести до експериментальних років у напрямку встановлення імплантів зубів, проте наступні 50 років до наших днів імплантація вийшла на рівень стандартної процедури з якістю установки не нижче 96%.

Міф 2: Зубні імпланти є довгостроковим постійним рішенням, їх потрібно змінювати кожні 5-10 років.

Титановий або цирконієвий імплант вкручується в кісткову тканину і приживляється протягом перших 4-6 місяців. Організм сприймає імпланти як своє продовження через нейтральність матеріалів, з яких вони зроблені, тому відторгнення не відбувається.

Максимальний термін служби імплантів зафіксований поки що на позначці 54 роки від моменту встановлення. Але, гадаю, це не межа.

Міф 3: Зубні імпланти часто випадають (відторгаються).

Існує статистика щодо зубних імплантів і за останні роки є вказівка на випадки відторгнення зубних імплантів. Відсоток імплантів, що випали, знижується рік від року.

Так, якщо на момент 2006 року було встановлено понад 1,7 млн імплантів з відсотком відторгнення 3,2%, то в період з 2006 до 2020 року було встановлено втричі більше і відсоток неприживлюваності знизився до 1,9%.

З кожним роком статистика щодо імплантації зубів постійно покращується.

Міф 4: Зубні імпланти у багатьох не приживляються.

Приживлення імплантів у нашій клініці за статистикою за останні 10 років становить від 98,9%. Якщо взяти статистику не за 10, а за п’ять останніх років, коли технології суттєво покращилися, то відсоток приживлюваності імплантів став ще вищим за 99,3%.

Впевнений, що у наступні 5-10 років відсоток приживлених зубних імплантів сягне 100%.

Міф 5: Якщо у вас є якесь системне захворювання (наприклад, діабет), вам не отримати зубних імплантів.

Діабетикам та пацієнтам з іншими хронічними захворюваннями ми також встановлювали імпланти після корекції показників крові. Імпланти в даному випадку були стимулом для зниження та підтримання нормального рівня цукру в крові та інших показників.

Якщо у вас є якесь системне захворювання, проконсультуйтеся з нашим провідним імплантологом, можливо, вже є рішення з вашої проблеми.

Міф 6: Операція з імплантації зубів пов’язана із ризиком.

Якщо є побоювання з приводу седації, можна зробити алергопробу на препарати для анестезії та підібрати найбільш підходящий варіант, щоб уникнути ускладнень від застосування анестетиків.

Міф 7: Встановлення імплантів – це боляче.

Насправді ні. Анестетики повністю відключають чутливість і під час операції зі встановлення зубного імпланту пацієнт нічого не відчуває. Коли відходить анестезія, відчуття схожі на ті, які людина відчуває після видалення зубів.

Дискомфорт зазвичай триває 2-3 дні та може бути скоригований звичайними нерецептурними препаратами для знеболювання.

Міфи про зубні імпланти: неможливо поставити імплант, якщо давно видалений зуб
Міфи про зубні імпланти: у багатьох людей імпланти не приживаються
Міфи про зубні імпланти: буде помітно що це імпланти

Міф 8: Імпланти викликають дискомфорт.

У кістках немає чутливості, тому кістка ніяк не реагує на присутність імпланту, а ясна швидко гоїться і чутливість пропадає за 2-3 дні.

Якщо встановити коронки відразу на імплант, то дискомфорт буде при натисканні, тому лікарі рекомендують проводити імплантацію в кілька етапів, щоб прибрати найменший можливий дискомфорт від імплантів.

Міф 9: Встановлені імпланти негативно впливають на організм.

Титан чи цирконій – матеріали, з яких виготовляють зубні імпланти, настільки інертні, що ніяк не взаємодіють із сусідніми тканинами, тому обміну іонами не відбувається, відповідно і поганого впливу не спостерігається.

Протягом останніх двадцяти років неодноразово проводилися дослідження щодо впливу зубних імплантів на організм, які також не підтвердили негативного впливу. Усі результати цих досліджень є у відкритому доступі.

Міф 10: У вас будуть нові зуби за день.

Сьогодні вже є техніки, які дозволяють поставити імплант разом з коронкою, але ми дотримуємося старої методики поетапної установки зубних імплантів.
Якщо ви хочете нові зуби на імпланті через день, проконсультуйтеся з нашим провідним імплантологом.

Міф 11: Постійні зуби за день неможливі.

Як вже писали вище, є методика, за якою можливе встановлення імпланту разом з коронкою, тому отримати постійний зуб на імпланті можна і в нашій клініці також.

Міф 12: Зубні імпланти не відрізняються від протезів.

Зубні імпланти відрізняються від протезів кардинально.

По-перше, технічно. Імплант вкручується в кістку і несе на собі коронку, тоді як протез одягається на сусідні обточені зуби, які згодом можуть зруйнуватися.

По-друге, навантаження для імплантів набагато вище, ніж для протезів, тому яблука і горіхи для імплантів посильне завдання, а протез може погнутися.

Міф 13: Зубні імпланти обмежують вашу дієту.

Правильно встановлені імпланти дозволяють вживати ті самі продукти, що й ваші рідні зуби.

Міф 14: Усі дізнаються, що у вас імпланти

Багато хто думає, що імплантати виглядають неприродно, ненатурально. На сьогоднішній день матеріали набагато вище, ніж навіть 10 років тому, тому візуально ніхто не зможе відрізнити імплант від живого зуба, хіба що ви самі про це розповісте.

Міф 15: Зубні імпланти ускладнюють вимову.

Зовсім ні. Правильно поставлений імплант приймається мозком як свій природний зуб, тому аж ніяк не впливає на вимову.

Міф 16: Ви не можете отримати зубний імплантат, якщо видалення зуба відбулося давно.

За відсутності зуба кістка в цьому місці дійсно з часом стає тоншою, що ускладнює встановлення імпланта, проте існує методика нарощування кісткової тканини для усунення цієї проблеми.

У нашій клініці ми нарощуємо кістку за потреби.

Міф 17: Імплантати підвищують ризик запалення ясен

За останні кілька років у нас було зафіксовано два випадки запалення ясен за наявності імплантів, проте причина була не в імплантах, а у відсутності елементарного гігієнічного догляду.

За імплантами потрібний такий самий догляд, як і за своїми зубами. Так само потрібно чистити зуби і користуватися зубною ниткою.

Міф 18: Імпланти можна чистити.

На жаль. Як і свої зуби, імпланти потребують регулярного очищення. На імплантах також утворюється наліт, який під впливом кислот перетворюється на зубний камінь.

Рекомендація від нашого імплантолога: чищення зубів двічі на день та професійна гігієна раз на півроку – обов’язкові.

Міф 19: Імпланти вимагають особливого складного технічного обслуговування

Імпланти справді потребують щоденного догляду, але не більше ніж за своїми зубами. Чистка двічі на день, використання нитки, ополіскувача та професійна гігієна раз на півроку цілком достатньо для повноцінного догляду.

Міф 20: Процес відновлення після процедури встановлення зубного імплантату триває багато часу.

За багаторічними спостереженнями за пацієнтами після встановлення імпланту встановили, що дискомфорт після операції зазвичай становить 2-3 дні. Якщо дискомфорт сильний, лікар може порекомендувати знеболювальні нерецептурні.

Міф 21: Зі встановленими імплантами не вдасться пройти перевірку в аеропорту.

Матеріали, з яких виготовлені імпланти, не фіксуються сканерами в аеропортах або іншими засобами, тому не виникає жодних проблем із посадкою на борт літака.

Міф 22: Імпланти лише для молоді або лише для літніх людей

На початку десятих імпланти здебільшого встановлювали люди старшого віку, оскільки у молодих зазвичай ще свої зуби у достатній кількості. На сьогоднішній момент 2/3 пацієнтів після 40 років та 1/3 до 40.

Міф 23: Зубні імплантати дуже дорогі

Якісні корейські титанові імпланти стартують від 250 євро, до нього потрібен абатмент від 170 євро і коронка від 95 євро, сумарно один імплантований зуб вимагатиме вкладення трохи більше 500 євро з матеріалами та роботою.

Для всієї щелепи досить 4 імпланти щоб тримати 14 коронок.

Заради справедливості варто відзначити, що є і вітчизняні аналоги непоганої якості, які коштують дешевше.

Якщо зважити на термін служби імпланту від 30 років і більше, то на один рік виходить всього 16 євро.

Міф 24: Будь-який стоматолог може поставити зубні імплантати

Ні. Для проведення такої операції необхідний досвід асистування від 3 років та знання, що передаються безпосередньо під час проведення операцій.

Імплантологи нашої клініки мають досвід встановлення зубних імплантів від 10 років. Проводять курси навчання установці імплантів і самі регулярно відвідують школи, вебінари, майстер-класи відомих зарубіжних фахівців.

Якщо у вас залишилися запитання або знаєте ще один міф, який ми тут не спростували, напишіть нам.

Записатися на консультацію можна у формі нижче.

Залиште заявку прямо зараз, зафіксуйте ціни, якщо вони піднімуться, а ви, наприклад, зможете бути на прийомі лише через місяць, то для вас діятимуть ціни до підвищення.

Отримати консультацію або записатися на прийом

Вигідне географічне положення створює безпечні умови для перебування; клініку з усіх боків оточують пагорби

У нас є генератор, тому всі процедури ми проводимо у запланований час.

Заповніть будь ласка форму, та натисніть кнопку “Надіслати”, адміністратор або лікар наберуть вас як найшвидше.










    Записатися до стоматолога
    Dentalknysh Lviv on the map

    DentalKnysh

    Лого

    Стоматологія у Львові

    Ліцензія МОЗ України: Серія АД №064304 від 09.08.2012

    ПУБЛІЧНИЙ ДОГОВІР-ОФЕРТА

    Політика конфіденційності

    Відгуки

    Відгуки DentalKnysh

    Контакти

    +38 063 67 98 196

    dentalknysh@gmail.com

    м. Львів, вул. Стуса, 24

    Графік роботи:

    Пн-пт: 09:00-20:00

    Субота: 10:00-15:00

    Всі права захищено. Копіювання матеріалів сайту лише з письмового дозволу адміністрації

    © Стоматологічна клініка DentalKnysh.