
Шкідливість електронних сигарет для підлітків та дорослих починає визначатися статистикою. Зростає кількість доказів ролі вейпінгу в захворюванні ясен.
Серія нових досліджень дослідників зі Стоматологічного коледжу Нью-Йоркського університету показує шкідливість електронних сигарет для підлітків та дорослих, як електронні сигарети змінюють здоров’я ротової порожнини і можуть сприяти захворюванням ясен.
Останній, опублікований в mBio, показує, що користувачі електронних сигарет мають унікальний пероральний мікробіом – співтовариство бактерій та інших мікроорганізмів – який менш здоровий, ніж в тих хтоне палить, але потенційно здоровіший, ніж в курців сигарет, і вимірює загострення захворювання ясен з часом.
“Наскільки нам відомо, це перше довготривале дослідження здоров’я порожнини рота при використання електронних сигарет. Тепер ми починаємо розуміти, як електронні сигарети та хімічні речовини, що містяться в них, змінюють пероральний мікробіом і порушують баланс бактерій”
Діпак Саксена, який керував дослідженням з Синь Лі; обидва є професорами молекулярної патобіології у Стоматологічному коледжі Нью-Йоркського університету.
Хвороба ясен вражає майже половину дорослих США старше 30 років. Куріння сигарет є відомим фактором ризику розвитку захворювання ясен, але менше відомо про вплив на здоров’я ротової порожнини та шкідливість електронних сигарет, які випаровують нікотин та інші хімічні речовини, особливо довгострокові наслідки вейпінгу.
Дослідники вивчили здоров’я порожнини рота 84 дорослих із трьох груп:
- курців цигарок,
- споживачів електронних сигарет та
- людей, які ніколи не курили.
Хвороба ясен оцінювалася за допомогою двох стоматологічних оглядів з інтервалом у шість місяців, протягом яких було взято зразки зубного нальоту для аналізу присутніх бактерій.
Зміни у здоров’ї ясен
На початку дослідження у всіх учасників була деяка хвороба ясен, при цьому курці сигарет мали найважче захворювання, за ними слідували користувачі електронних сигарет. Через шість місяців дослідники помітили, що хвороба ясен погіршилася у деяких учасників кожної групи, включаючи кількох користувачів електронних сигарет.
Ключовим показником захворювання ясен є клінічна втрата прилягання, що вимірюється зв’язкою ясен та шаром тканин на поверхні зуба, що призводить до відступу ясен та утворює кишені. Ці кишені є живильним середовищем для бактерій і можуть призвести до більш тяжкого захворювання ясен. У дослідженні тих же учасників, що й у Frontiers in Oral Health, дослідницька група виявила, що втрата клінічної прихильності була значно гірша тільки у курців електронних сигарет, а не курців і курців, через шість місяців.
Унікальний мікробіом
Потім дослідники проаналізували бактерії, виявлені у зразках бляшок, та визначили, що у споживачів електронних сигарет є мікробіом порожнини рота, відмінний від курців та некурців, ґрунтуючись на результатах, про які команда раніше повідомляла в iScience та молекулярній оральній мікробіології.
Хоча всі групи розділяли приблизно п’яту частину типів бактерій, бактеріальний спектр для споживачів електронних сигарет мав напрочуд більше спільного з курцями, ніж з некурцями. Декілька типів бактерій, включаючи
- Selenomonas,
- Leptotrichia і
- Saccharibacteria,
були удосталь як у курців, так і у вейперів у порівнянні з не полящими. Декілька інших бактерій, включаючи
- Фузобактерії та
- Бактероїдали,
які, як відомо, пов’язані з хворобою ясен, особливо домінували у роті споживачів електронних сигарет.
Коли зразки бляшок були зібрані та проаналізовані під час шестимісячного спостереження, дослідники виявили більшу різноманітність бактерій для всіх досліджених груп, але кожна група зберегла свій власний окремий мікробіом.
Фансі Сюй,
молодший науковий співробітник лабораторії Саксени і співавтор дослідження.
“Схоже, що зростає, стимулює унікальні закономірності у бактерій і впливає на зростання деяких бактерій таким же, як куріння сигарет, але зі своїм власним профілем і ризиком для здоров’я ротової порожнини”
Змінена імунна відповідь
Дослідники виявили, що особливий мікробіом у споживачів електронних сигарет корелював із клінічними показниками захворювання ясен та змінами в імунному середовищі господаря. Зокрема, вейпінг був пов’язаний із різними рівнями цитокінів – білками, які допомагають регулювати імунну систему. Деякі цитокіни пов’язані з дисбалансом пероральних бактерій і можуть погіршити захворювання ясен, роблячи людей схильними до запалення та інфекції.
TNFα, цитокін, що викликає запалення, був значно підвищений серед споживачів електронних сигарет. Навпаки, цитокіни IL-4 та IL-1β були нижчими серед споживачів електронних сигарет; IL-4, як правило, зменшується у людей із захворюваннями ясен та збільшується після лікування, що говорить про те, що деякі бактерії у роті споживачів електронних сигарет можуть активно пригнічувати імунні реакції.
Дослідники дійшли висновку, що виразний пероральний мікробіом споживачів електронних сигарет викликає зміни імунних реакцій, які поряд з клінічними маркерами захворювання ясен ілюструють, як вейпінг є власною проблемою для здоров’я порожнини рота.
“Використання електронних сигарет – відносно нова людська звичка. На відміну від куріння, яке широко вивчалося протягом десятиліть, ми мало знаємо про наслідки використання електронних сигарет для здоров’я і лише починаємо розуміти, як унікальний мікробіом, що провокується вейпінгом, впливає на здоров’я порожнини рота та хвороби”.
Скотт Томас,
помічник наукового співробітника лабораторії Саксени та співавтор дослідження
Отже, тепер, коли ви вже знаєте про шкідливість електронних сигарет для підлітків та дорослих, вам буде простіше пояснити близьким про небезпеку вейпів.
Дані дослідження з відкритих джерел New York University
Переклад – Наталія Каренгіна, Львівський медичний університет

Залишились питання? Потрібна консультація лікаря? Зателефонуйте або напишіть нам
Корисна інформація. Читати:
Залиште заявку прямо зараз, зафіксуйте ціни, якщо вони піднімуться, а ви, наприклад, зможете бути на прийомі лише через місяць, то для вас діятимуть ціни до підвищення.
Отримати консультацію або записатися на прийом
Вигідне географічне положення створює безпечні умови для перебування; клініку з усіх боків оточують пагорби
У нас є генератор, тому всі процедури ми проводимо у запланований час.
Заповніть будь ласка форму, та натисніть кнопку “Надіслати”, адміністратор або лікар наберуть вас як найшвидше.

МИ НА GOOGLE МАПІ
DentalKnysh

Стоматологія у Львові
Ліцензія МОЗ України: Серія АД №064304 від 09.08.2012
Послуги
Ми в Інстаграм:
Контакти
Viber / WhatsApp / Telegram
dentalknysh@gmail.com
м. Львів, вул. Стуса, 24
Графік роботи:
Пн-пт: 09:00-20:00
Субота: 10:00-15:00
Неділя: вихідний
Всі права захищено. Копіювання матеріалів сайту лише з письмового дозволу адміністрації
© Стоматологічна клініка DentalKnysh.