Коли ми говоримо про імплантацію зубів для літніх людей, ми маємо на увазі також рішення суттєвої проблеми: соціальна ізоляція серед літніх людей пов’язана з меншою кількістю зубів

Згідно з новим дослідженням літніх китайців, які не мали імплантів зубів, під керівництвом дослідників з Коледжу медсестер Рорі Мейєрса Нью-Йоркського університету, люди похилого віку, які соціально ізольовані, мають більшу ймовірність втратити зуби — і з часом втрачати зуби швидше, ніж ті, хто має більше соціальної взаємодії.

Результати опубліковані в Community Dentistry and Oral Epidemiology.

«Наше дослідження показує, що підтримка та покращення соціальних зв’язків може принести користь здоров’ю ротової порожнини літніх людей. Результати узгоджуються з попередніми дослідженнями, які демонструють, що структурні показники соціальної розірваності можуть мати потужний вплив на показники здоров’я та добробуту»

Сян Ці,

аспірант Нью-Йоркського університету Мейєрс і перший автор дослідження

Соціальна ізоляція та самотність літніх людей є основними проблемами охорони здоров’я в усьому світі та є факторами ризику серцевих захворювань, психічних розладів, погіршення когнітивних функцій та передчасної смерті. За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, у деяких країнах, включаючи Сполучені Штати та Китай, кожен третій літній дорослий є самотнім. Пандемія COVID-19 загострила ці проблеми серед літніх людей, оскільки багато особистих взаємодій було перервано, щоб захистити літніх людей від інфекції.

Соціальна ізоляція і самотність пов’язані, але різні. Соціальна ізоляція — це об’єктивна міра, яка визначається як відсутність соціальних стосунків або нечасті соціальні контакти з іншими, тоді як самотність — це відчуття, що виникає через відсутність соціального зв’язку.

Бэй Ву,

професор Глобального Здоров’я NYU Мейєрс і старший автор дослідження

«Хоча соціальна ізоляція та самотність часто йдуть рука об руку, можна жити на самоті та бути соціально ізольованим, але не відчувати себе самотнім, або бути в оточенні людей, але все одно відчувати себе самотнім»

Літні люди також піддаються ризику ще однієї проблеми зі здоров’ям: втратити зуби. У Китаї літні люди віком від 65 до 74 років мають в середньому менше 23 зубів (у дорослих зазвичай 32 зуби або 28, якщо зуби мудрості були видалені), а 4,5% цієї вікової групи втратили всі зуби. Захворювання ясен, куріння, відсутність доступу до стоматологічної допомоги та хронічні захворювання, такі як цукровий діабет і серцеві захворювання, збільшують ризик втрати зубів. Відсутні зуби можуть мати значний вплив на якість життя людини, впливаючи на харчування, мовлення та самооцінку. Імплантація зубів для літніх людей може бути рішенням для запобігання соціальної ізоляції

Щоб зрозуміти зв’язок між соціальною ізоляцією, самотністю та втратою зубів у людей похилого віку в Китаї, дослідники скористалися китайським дослідженням довголіття, щоб проаналізувати дані 4268 дорослих зімплантами зубів та без віком від 65 років. Учасники заповнили опитування в три різні моменти часу (2011-12, 2014 і 2018), які фіксували показники соціальної ізоляції та самотності, скільки зубів люди мали та втратили протягом 7-річного дослідження та інші фактори. Більше чверті (27,5%) учасників дослідження були соціально ізольованими, а 26,5% повідомили, що почуваються самотніми.

Дослідники виявили, що більш високий рівень соціальної ізоляції пов’язаний з тим, що у них менше зубів і з часом вони швидше втрачають, навіть якщо контролювати інші фактори, такі як гігієна порожнини рота, стан здоров’я, куріння та вживання алкоголю та самотність. Люди похилого віку, які були соціально ізольованими, мали в середньому на 2,1 менше природних зубів і в 1,4 рази частіше втрачали зуби, ніж ті, хто мав міцніші соціальні зв’язки.

«Соціально ізольовані люди похилого віку, як правило, менше займаються соціальними та сприятливими для здоров’я поведінками, такими як фізична активність, що може негативно вплинути на їхнє загальне функціонування та гігієну порожнини рота, а також підвищити ризик системного запалення. Це функціональне порушення, здається, є основним шляхом, що пов’язує соціальну ізоляцію з втратою зубів»

Бэй Ву,

професор Глобального Здоров’я NYU Мейєрс і старший автор дослідження

Дивно, але самотність не була пов’язана ні з кількістю зубів, що залишилися, ні зі швидкістю втрати зубів.

Сян Ці,

аспірант Нью-Йоркського університету Мейєрс і перший автор дослідження

«Хоча соціальна ізоляція може призвести до відсутності підтримки, що може вплинути на поведінку здоров’я, для літніх людей, які відчувають себе самотніми, цілком можливо, що їхні соціальні мережі все ще діють і можуть допомогти їм підтримувати здорову поведінку»

Результати, які мають відношення до країн за межами Китаю, враховуючи, що соціальна ізоляція та втрата зубів є глобальними проблемами, підкреслюють важливість розробки заходів для зменшення соціальної ізоляції в тому числі і імплантацію зубів. Програми можуть бути спрямовані на сприяння підтримці між поколіннями в сім’ях та покращення однолітків та соціальних зв’язків літніх людей у ​​їхніх місцевих громадах.

Соціальна ізоляція серед літніх людей пов’язана з меньшою кількістю зубів, тому подбайте про своїх літніх близьких, допоможіть їм прийняти рішення вставити відсутні зуби, щоб уникнути самотності. Імплантація зубів для літніх людей це потужне рішення для запобігання соціальної ізоляції.

Дані дослідження з відкритих джерел New York University

Переклад – Наталія Каренгіна, Львівський медичний університет

Залишились питання? Потрібна консультація лікаря? Зателефонуйте або напишіть нам

+ 38 063 67 98 196

Отримати консультацію або записатися на прийом

Заповніть будь ласка форму, та натисніть кнопку “Надіслати”, адміністратор або лікар наберуть вас як найшвидше.

  Натискаючи кнопку, ви погоджуєтесь на обробку персональних даних. 

  Записатися до стоматолога

  DentalKnysh

  Стоматологія у Львові

  Ліцензія МОЗ України: Серія АД №064304 від 09.08.2012

  Logo DentalKnysh

  ПУБЛІЧНИЙ ДОГОВІР-ОФЕРТА

  Послуги

  Імплантація зубів

  Вініри

  Елайнери

  Брекети

  Протезування

  Дитяча стоматологія

  Всі послуги

  Інфо

  Графік роботи:

  пн.-пт. 9:00-20:00,

  сб. 10:00-15:00

  Facebook

  Instagram

  Youtube

  Tik Tok

  Контакти

  м. Львів, вул. Стуса, 24, 79005

  Телефон / Viber / WhatsApp:

  +38 063 67 98 196

  Політика конфіденційності

  © Стоматологічна клініка DentalKnysh

  Залишити відповідь

  Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.