Дослідження показують, що лікування стоматологічного страху у ранньому віці ефективніше.

OULU, Фінляндія:

Стоматологічний страх є одним із найпоширеніших страхів у розвинених країнах.

У всьому світі загальна поширеність серед дітей та підлітків оцінюється у 23,9%, при цьому дошкільнята демонструють найвищу поширеність.

В унікальному довгостроковому дослідженні дослідники з Університету OULU
спостерігали стоматологічну відвідуваність пацієнтів, які отримали стоматологічне лікування та лікування тривоги. Вони виявили, що лікування стоматологічного страху було більш ефективним у молодшому віці і призвело до регулярніших стоматологічних оглядів у пізнішому віці.

Статистика лікування стоматологічного страху.

Дослідження включало 152 пацієнти, які отримали допомогу у подоланні стоматологічного страху поряд із стоматологічним лікуванням від стоматологів первинної медико-санітарної допомоги у Клініці для наляканих стоматологічних пацієнтів у OULU.

Мета цього лікування полягала в тому, щоб зменшити стоматологічний страх настільки, що будь-які подальші обстеження могли проводитися в нормальному стоматологічному середовищі.

Протягом десятирічного періоду спостереження дослідницька група досліджувала вплив лікування стоматологічного страху на поведінку пацієнтів, відстежуючи кількість стоматологічних оглядів, екстрених відвідувань та пропущених призначень для цих пацієнтів.

“Низькопорогове лікування стоматологічного страху в первинній медико-санітарній допомозі у поєднанні зі стоматологічною допомогою пацієнта вивчалося лише в обмеженому ступені. Дослідження довгострокових ефектів раніше не публікувалося”,

– сказала провідний автор д-р Таємниця Канкаала, яка працює на кафедрі кардиології, ендодонтології та дитячої стоматології університету, у прес-релізі.

Порівняйте з тим, що пацієнти, які отримали лікування в клініці стоматологічного страху в ранньому віці (від 2 до 10 років), отримали значно більше стоматологічних оглядів пізніше, ніж ті, які лікувалися у старшому віці (старше 10 років). Успіх лікування стоматологічної тривоги був пов’язаний з кількістю пізніших обстежень, але не з екстреними візитами та пропущеними призначеннями.

Коментуючи результати, д-р Канкаала сказав:

“Було також дивно, наскільки добре ті, хто успішно лікувався в клініці страху, пізніше впоралися зі стоматологічною допомогою у первинній медико-санітарній допомозі”.

Вона додала, що невдале лікування, як і очікувалося, заважатиме пацієнтам регулярно відвідувати стоматолога.

Попереднє дослідження, проведене дослідницькою групою, показало, що понад дві третини зі 163 пацієнтів успішно лікувалися у клініці стоматологічного страху. Це означало, що цих пацієнтів можна лікувати в первинній медико-санітарній допомозі ротової порожнини без будь-яких подальших напрямків у клініку страху.

Резюме

“Пацієнти, які бояться, мають бути ідентифіковані, а їх страх перед зубними лікарями пом’якшується в ранньому віці. Налякані пацієнти можуть бути складними, і їх лікування може бути обтяжливим для стоматологів. Якщо ситуація не буде вирішена, всупереч поширеній думці, сильний страх дитини перед стоматологічною допомогою зазвичай не слабшає зі зростанням дитини”,

– підкреслив д-р Канкаала. Вона продовжила, сказавши, що лікування стоматологічного страху приносить користь не лише пацієнту, а й стоматологічній команді та знижує витрати на лікування у довгостроковій перспективі.
Дослідження під назвою «10-річне подальше дослідження моделі відвідуваності після стоматологічного лікування в первинній клініці гігієни ротової порожнини для переляканих пацієнтів» було опубліковано 13 жовтня 2021 року в BMC Oral Health.

В Україні немає окремої клініки для лікування стоматологічного страху, однак дитячі лікарі розуміють нагальну потребу такого лікування та стараються лікувати страхи у дітей з перших контакті.

Залишились питання? Потрібна консультація лікаря? Зателефонуйте або напишіть нам

Автор – доктор Франциска Беієр

Переклад – Наталія Каренгіна, Львівський медичний університет (1992р)

+ 38 063 67 98 196

Отримати консультацію або записатися на прийом

Заповніть будь ласка форму, та натисніть кнопку “Надіслати”, адміністратор або лікар наберуть вас як найшвидше.

  Натискаючи кнопку, ви погоджуєтесь на обробку персональних даних. 

  Записатися до стоматолога

  DentalKnysh

  Стоматологія у Львові

  Ліцензія МОЗ України: Серія АД №064304 від 09.08.2012

  Logo DentalKnysh

  ПУБЛІЧНИЙ ДОГОВІР-ОФЕРТА

  Послуги

  Імплантація зубів

  Вініри

  Елайнери

  Брекети

  Протезування

  Дитяча стоматологія

  Всі послуги

  Інфо

  Графік роботи:

  пн.-пт. 9:00-20:00,

  сб. 10:00-15:00

  Facebook

  Instagram

  Youtube

  Tik Tok

  Контакти

  м. Львів, вул. Стуса, 24, 79005

  Телефон / Viber / WhatsApp:

  +38 063 67 98 196

  Політика конфіденційності

  © Стоматологічна клініка DentalKnysh