Металеві брекети: основна інформація.
Металеві брекети – це ортодонтичне лікування, яке може допомогти вирівняти криві або скручені зуби. Брекети також відіграють важливу роль у покращенні здоров’я порожнини рота.
- Огляд
- Переваги проти недоліків
- Як доглядати за металевими брекетами
- Металеві брекети проти керамічних брекетів
- Металеві брекети проти Invisalign
- Металеві брекети проти лінгвальних брекетів
- Металеві брекети проти самолігуючих брекетів
- Резюме
Порушення прикусу — неправильне розташування зубів і прикусу людини — може призвести до проблем зі здоров’ям, таких як проблеми з щелепою, проблеми з жуванням або мовою або захворювання ясен.
Брекети допомагають вирівняти зуби і прикус людини. Це ортодонтичне лікування допомагає зубам поступово повертатися в правильне положення з часом.
Інші методи лікування брекетами стають все більш популярними, включаючи керамічні, лінгвальні та Invisalign. Людина повинна обговорити ці варіанти зі своїм ортодонтом, щоб визначити найкращу стратегію.
У цій статті ми розглянемо металеві брекети, їх переваги та недоліки, а також про те, як доглядати за ними, щоб підтримувати гарну гігієну порожнини рота. Також будуть обговорені альтернативи металевим брекетам і яке лікування може бути кращим.
Огляд металевих брекетів
Металеві брекети є різновидом стаціонарного пристрою. Лікар-ортодонт працює саме з прикусом і рівності зубів. Вони рекомендують зубний брекет:
- виправити скупчення зубів і вирівняти зуби
- правильний прикус, щоб передні та задні зуби стикалися рівномірно
- зменшити ймовірність пошкодження виступаючих зубів
Ортодонтія також може допомогти в лікуванні інших проблем зі здоров’ям, таких як заяча губа (ущелина губи та піднебіння).
Ортодонт зацементує або прикріпить металеві брекети безпосередньо до зубів. Гнучкий дріт проходить через прорізи в кронштейнах для з’єднання та утримання брекетів разом. Потім ортодонт використовуватиме невеликі смуги, відомі як лігатури, щоб утримувати дріт на місці.
Брекети тиснуть на зуби, щоб зрушити і вирівняти їх. Лікар-ортодонт також може підтягнути дріт, щоб переміщати зуби та щелепу під час прийому у стоматолога.
Вони також можуть цементувати або прикріплювати металеве кільце, відоме як стрічка, до одного із задніх зубів, щоб забезпечити кріплення та міцність для брекетів.
Людина також може носити еластичні стрічки між верхньою і нижньою щелепою, щоб забезпечити індивідуальне вирівнювання зубів і рух під час лікування.
Перевірки у ортодонта зазвичай проводяться кожні 6–8 тижнів під час лікування брекетами, щоб забезпечити правильне вирівнювання.
Переваги проти недоліків металевих брекетів
Перш ніж задуматися про використання металевих брекетів для лікування зубів, необхідно розглянути кілька переваг і недоліків.
Ефективність
Оскільки вони є фіксованим приладом, металеві брекети забезпечують кращий контроль і точніший рух зубів, особливо у складних випадках.
Дослідження 2019 року показало, що металеві брекети, порівняно з прозорими елайнерами, були більш ефективними для лікування ротації зубів, утримання після зняття брекетів та деяких видів неправильного прикусу.
Здоров’я зубів
Ще одна перевага брекетів полягає в тому, що вони покращують загальне здоров’я порожнини рота.
Неправильне розташування зубів може викликати проблеми з ковтанням або жуванням. Це також може ускладнити їх очищення, що збільшує ймовірність утворення нальоту та підвищує ризик захворювання ясен.
Матеріали
Матеріали брекетів зазвичай міцні.
Крім того, оскільки в металевих брекетах використовуються темніші матеріали, вони менш схильні до зміни кольору.
Різноманітність
Ортодонтичне лікування також дає людям можливість налаштувати колір своїх брекетів.
Це може допомогти людям відчувати себе комфортніше з посмішкою під час лікування.
Тривалість
Лікування металевими брекетами може тривати 1-3 роки. Після цього часу людині зазвичай знадобиться фіксатор, який утримує зуби в новому положенні.
Однак цей тип брекетів може запропонувати не найшвидше лікування.
Дієта
Ще одним недоліком металевих брекетів є те, що людині потрібно уважніше стежити за своїм харчуванням і гігієною порожнини рота.
Вживання продуктів з високим вмістом цукру може призвести до утворення нальоту навколо металевих дужок. Це накопичення в кінцевому підсумку може призвести до постійного пошкодження або забарвлення зубів.
Зовнішній вигляд
Крім того, деяким людям може не сподобатися зовнішній вигляд брекетів.
У дослідженні 2019 року відзначається, що багато учасників віддали перевагу комфорту та естетиці елайнерів порівняно зі звичайними брекетами.
Витрати
Вартість традиційних (класичних) металевих брекетів в нашій клініці стартує від 425 доларів.
Людина може покрити витрати на брекети за допомогою медичного страхування, хоча це буде залежати від окремих страховиків.
DentalKnysh охоплює всі стоматологічні послуги для дітей: ранній і періодичний скринінг, діагностику та лікування.
Як доглядати за металевими брекетами
Гарна гігієна порожнини рота і збалансоване харчування є життєво важливими при догляді за брекетами.
Адекватне чищення при використання брекетів має вирішальне значення для запобігання утворенню зубного нальоту та захворювань порожнини рота, таких як гінгівіт.
Людина повинна робити наступне, коли у неї є брекети:
- чистити щіткою не менше трьох разів на день
- чистити щіткою принаймні через 1 годину після їжі
- чистити щіткою дужки, над та під дужками
Людина, яка має брекети, також повинна чистити міжзубні проміжки іншими відповідними інструментами, такими як ниткоріз або міжзубні щітки.
Для належного очищення зубів ортодонт може запропонувати спеціалізовану зубну щітку або інструмент для чищення.
Крім того, людина повинна уникати липкої, жувальної або твердої їжі, оскільки вона легко може пошкодити брекети. До них належать:
- попкорн
- горіхи
- тверді та жувальні солодощі
- лід
- жуйка
- цілі тверді фрукти, такі як яблука
- сирі овочі, такі як морква
- кукурудзи
- твердий хліб, наприклад, сушки та бублики
- ребра
Людина також повинна нарізати будь-яку тверду їжу на невеликі шматочки. Також може бути зручніше їсти м’яку їжу в перші кілька днів після встановлення брекетів. Ці продукти включають:
- йогурт
- м’який хліб
- макарони
- варені або консервовані фрукти
- пюре з фруктів і овочів
- яєчня зі збитих яєць
Металеві брекети проти керамічних брекетів
Керамічні брекети складаються з керамічного матеріалу і можуть бути прозорими або кольором зубів. Людина може віддати перевагу вибору керамічних брекетів перед металевими, оскільки вони менш помітні.
Невелике дослідження Trusted Source у 2020 році, в якому взяли участь 20 пацієнтів, виявило, що керамічні брекети рідше від’єднуються, ніж металеві. Подальше дослідження зазначає, що керамічні брекети викликають менше проблем, таких як спотворення зображення та втрата сигналу, ніж металеві брекети при МРТ.
Однак, керамічні брекети дорожчі, ніж металеві.
Крім того, дослідження 2019 року показало, що учасники з керамічними брекетами відчували більшу демінералізацію емалі, ніж ті, хто мав металеві брекети. Демінералізація відбувається, коли на поверхні зуба зменшується кількість твердих мінералів.
Металеві брекети проти Invisalign
Invisalign, на відміну від брекетів, є чіткими елайнерами і тому менш помітні.
Ортодонти не прикріплюють їх до зубів, тому є знімними, які нагадують капи.
Invisalign використовує програмне забезпечення для 3D-зображення та картографування, щоб визначити потрібну кількість сили, необхідної для руху зубів. Після цього виробник виробляє персоналізовані, схожі на пластик, елайнери.
Згідно з веб-сайтом Invisalign, лікування з використанням цього підходу зазвичай займає до 6 місяців, але в більш складних випадках це може зайняти більше часу. Однак лікування, як правило, набагато коротше, ніж 1–3 роки з використанням традиційних металевих брекетів, і може підійти людині, яка хоче отримати швидший варіант лікування.
Лікування Invisalign є дорожчим за найдорожчі металеві брекети.
Особа, яка проходить курс лікування Invisalign, повинна носити елайнери протягом 1–3 тижнів по 22 години щодня, перш ніж перейти на інший комплект елайнерів. Можливість видалення елайнерів, коли це необхідно, може зробити їх більш підходящим вибором для певних людей. Однак існує також ризик втрати або пошкодження елайнерів.
Результати лікування за допомогою Invisalign можуть відрізнятися. У дослідженні 2019 року відзначається, що, хоча Invisalign був ефективним у лікуванні неправильного прикусу, але результати були не такими точними, як варіанти лікування фіксованими приладами, такими як металеві брекети.
Металеві брекети проти лінгвальних брекетів
Лінгвальні брекети схожі на традиційні металеві брекети. Однак ортодонт замість цього прикріпить металеві брекети до задньої частини зубів, а не до передньої.
Лінгвальні брекети майже не видно, що може підійти людям, які бажають не мати помітних брекетів. У дослідженні 2019 року відзначається, що учасники вибрали лінгвальні брекети як найбільш бажане ортодонтичне лікування.
Однак, оскільки вони сидять на задній частині зубів, їх також важко очистити. Таке позиціонування також означає, що коригування під час оглядів займають більше часу.
Однак лінгвальні брекети також набагато дорожчі, ніж металеві.
Крім того, дослідження, довірене джерело, підкреслює, що язикові дужки можуть впливати на мовлення та посилювати труднощі при жуванні. Вони також більш незручні, ніж інші системи, так як дужки і дроти розташовані найближче до язика.
Металеві брекети проти самолігуючих брекетів
Іншим варіантом ортодонтичного лікування є самолігуючі брекети. Вони схожі на металеві скоби, але не вимагають еластичних смужок для кріплення кронштейнів до металевого дроту.
З металевими брекетами люди зазвичай відчувають біль або дискомфорт після кожної корекції. На відміну від цього, самолігуючі брекети постійно коригуються набагато більш стабільним темпом.
Ця процедура, як правило, дорожча, ніж металеві брекети, але дешевша, ніж лінгвальні.
Ці апарати також можуть запропонувати швидше лікування, ніж металеві брекети, ефективніші при переміщенні зубів і вимагають менше оглядів у ортодонта.
У дослідженні 2017 року зазначається, що самолігуючі брекети накопичують менше Streptococcus mutans, ніж металеві брекети. Streptococcus mutans – це бактерія, яка пов’язана з карієсом.
Систематичний огляд не відзначає суттєвої різниці між ефективністю звичайних брекетів і самолігуючих брекетів.
Однак самолігуючі брекети підходять не для всіх видів ортодонтичного лікування, тому людина повинна проконсультуватися зі своїм стоматологом, перш ніж вивчити цей варіант лікування.
Резюме
Брекети – це варіант ортодонтичного лікування, який може допомогти вирівняти скупчені або викривлені зуби. Металеві брекети є традиційним методом лікування, який допомагає вирівняти зуби.
Однак інші ортодонтичні методи лікування включають керамічні брекети, Invisalign та лінгвальні брекети.
Людина, яка має брекети, повинна стежити за тим, щоб вона регулярно чистила щіткою, а також очищала брекети, дроти та кожен зуб окремо. Регулярне чищення зубів може допомогти запобігти захворюванням порожнини рота, таким як гінгівіт і зубний наліт.
Люди також повинні стежити за своїм харчуванням, щоб запобігти утворенню зубного нальоту та пошкодженню брекетів.
Вибір того, який варіант брекетів підійде людині, буде залежати від кількох факторів, у тому числі від рівня неправильного прикусу та вартості. Вони повинні обговорити це зі своїм ортодонтом, який порадить їм найкращий варіант.
Тепер ви більш інформовані стосовно того що потрібно знати про металеві брекети, тому вам буде простіше зробити вибір.
Медичний огляд – Крістін Франк, DDS
Автор – Саша Сантакумар
Переклад – Наталія Каренгіна, Львівський медичний університет
Залишились питання? Потрібна консультація лікаря? Зателефонуйте або напишіть нам
Корисна інформація. Читати:
Залиште заявку прямо зараз, зафіксуйте ціни, якщо вони піднімуться, а ви, наприклад, зможете бути на прийомі лише через місяць, то для вас діятимуть ціни до підвищення.
Отримати консультацію або записатися на прийом
Вигідне географічне положення створює безпечні умови для перебування; клініку з усіх боків оточують пагорби
У нас є генератор, тому всі процедури ми проводимо у запланований час.
Заповніть будь ласка форму, та натисніть кнопку “Надіслати”, адміністратор або лікар наберуть вас як найшвидше.
_____________
МИ НА GOOGLE МАПІ
Натисніть на малюнок щоб перейти на мапу гугла.
DentalKnysh
Стоматологія у Львові
Ліцензія МОЗ України: Серія АД №064304 від 09.08.2012
Відгуки
Контакти
Viber / WhatsApp / Telegram
м. Львів, вул. Стуса, 24
Графік роботи:
пн-пт 9:00-20:00
сб 10:00-15:00
Всі права захищено. Копіювання матеріалів сайту лише з письмового дозволу адміністрації
© Стоматологічна клініка DentalKnysh.