Головна > Як лікувати захворювання скронево-нижньощелепного суглоба

Лікування захворювання скронево-нижньощелепного суглоба (СНЩС).

Лікуання захворювань скронево нижньощеленого суглобу у Львові, відгуки, ціни

Розлади СНЩС впливають на щелепний суглоб, навколишні м’язи та зв’язки, які контролюють щелепу. Симптоми можуть варіюватися від легкого клацання щелепою і проблем з відкриванням рота до головного болю. Лікарі можуть призначати ліки, фізіотерапію або хірургічні процедури для лікування захворювання скронево-нижньощелепного суглоба (СНЩС).

  • Що таке СНЩС?
  • Нехірургічні методи лікування
  • Хірургічні процедури
  • Домашні засоби
  • Альтернативи
  • Питання лікарям
  • Перспектива
  • Резюме

Скронево-нижньощелепний суглоб (СНЩС) є одним з найбільш часто використовуваних суглобів в організмі. Люди використовують його, щоб їсти, говорити і навіть дихати.

За оцінками досліджень, розладами СНЩС страждають понад 10 мільйонів американців. Здається, цей стан частіше зустрічається у жінок, ніж у чоловіків.

У цій статті розглядаються різні варіанти лікування розладів СНЩС. У ньому також досліджуються домашні засоби, поради щодо лікування та доступні альтернативні методи лікування.

Що таке скронево-нижньощелепний суглоб?

СНЩС – це пара суглобів, які з’єднують щелепну кістку (нижню щелепу) з черепом. Ці суглоби розташовані по обидві сторони обличчя, перед вухами.

Розлади скронево-нижньощелепного суглоба відносяться до будь-якого болю і дисфункції в суглобах або м’язах, що оточують їх.

Наступні приклади є потенційними причинами СНЩС:

Симптоми

Лікарі вважають СНЩС гострим або хронічним станом, залежно від тяжкості та частоти симптомів. Це може викликати кілька симптомів, у тому числі:

Ці симптоми можуть бути присутніми лише на одній або обох сторонах обличчя.

Нехірургічні методи лікування розладів СНЩС

Оскільки розлади СНЩС мають різноманітні причини, існують також різні варіанти лікування цього стану. У більшості випадків симптоми зникають з часом.

Експерти рекомендують використовувати консервативні та оборотні методи лікування та пропонують операцію лише в крайньому випадку.

Консервативне лікування є менш інвазивним, а оборотне лікування передбачає лише тимчасові зміни структури або положення щелепи або зубів.

Нижче наведено нехірургічні варіанти, доступні для людей із захворюваннями СНЩС.

Ліки

Лікарі часто призначають ліки та інші нехірургічні методи лікування, щоб полегшити біль, пов’язаний із СНЩС.

Вони можуть бути доступні без рецепта або вимагати рецепта:

Лікар підбере найбільш підходящий препарат на основі стану людини та загального стану здоров’я.

Терапія

Ротові шини або капи: це найбільш широко рекомендоване лікування. Придатний для носіння ротовий апарат може допомогти при неправильному прикусі, скреготі та стисканні. Це також може допомогти стабілізувати щелепу, щоб полегшити біль і дискомфорт у щелепі. Дослідження 2017 року показало, що стабілізуючі шини корисні для короткострокового лікування СНЩС.

Фізична терапія: фізіотерапевт може надати цілий ряд методів лікування для вирішення основних проблем, які можуть викликати СНЩС. Лікування включає терапію теплом і холодом, а також розслаблення м’язів, розтягування та вправи на опір. Дослідження 2016 року продемонстрували, що постуральні вправи та вправи для щелеп були ефективними при лікуванні СНЩС.

Консультування та управління стресом: СНЩС може бути результатом поведінки кусання нігтів, стискання та скреготу, що виникає через стрес або тривогу. Докази свідчать, що консультування та терапія, заснована на самокеруванні, можуть бути консервативними та корисними альтернативними методами лікування.

Хірургічні процедури

Коли консервативне лікування неефективне, лікарі можуть рекомендувати хірургічне втручання.

Ін’єкції ботулотоксину (ботокса) можуть допомогти зняти біль від напруги м’язів щелепи. Огляд 2021 року показав, що ін’єкції ботокса зменшують біль, головні болі напруги та дисфункцію суглобів, що виникають внаслідок СНЩС.

Лікарі можуть також безпосередньо вводити кортикостероїди в уражений суглоб, щоб зменшити біль і запалення. Дослідження 2020 року показало, що доповнення артроцентезу СНЩС ін’єкціями стероїдів допомогло тривалішому лікуванню болю та безболісному руху щелепи.

Лікарі можуть рекомендувати операцію для лікування СНЩС у деяких важких випадках. Варіанти:

Важливо запитати лікарів про переваги, ризики та можливі ускладнення, пов’язані з процедурами, перш ніж розглядати лікування СНЩС.

Домашні засоби та поради щодо лікування

Більшість розладів СНЩС реагують на засоби та лікування, які людина виконує вдома. Кілька порад, які допоможуть полегшити симптоми, включають:

Альтернативні методи лікування

Альтернативні методи лікування можуть допомогти впоратися з хронічним болем, пов’язаним із розладами СНЩС. Деякі приклади включають:

Питання лікарям

Нижче наведено кілька запитань, які людина може захотіти поставити лікарю.

  1. Чи зникне захворювання СНЩС саме по собі?

Розлади СНЩС мають кілька причин. У більшості випадків усунення та лікування основної причини призведе до остаточного усунення СНЩС.

Люди можуть відчувати відносно легкі або періодичні симптоми, які можуть покращуватися самостійно протягом тижнів або місяців за допомогою простої домашньої терапії.

2. Що станеться, якщо людина не отримує лікування від СНЩС?

Захворювання суглобу не є небезпечним для життя станом. Однак, залежно від причини СНЩС, це може призвести до значного та постійного дискомфорту та напруги. Хронічний біль може викликати інші стани, такі як депресія.

3. Чи можуть лікарі вилікувати СНЩС?

Це залежить від причини. Найпоширеніші причини СНЩС, такі як скрегіт і стискання зубами, є оборотними і, отже, піддаються лікуванню. Однак лікарі не можуть вилікувати СНЩС через артрит, але люди можуть впоратися з болем.

4. Чи є способи запобігти цьому?

Прийняття певних звичок може допомогти запобігти стресу та надмірному навантаженню м’язів щелепи. Підтримка правильної постави, відмова від жування гумки та пов’язані з напругою дії, такі як жування олівців і гризти нігті, можуть допомогти запобігти СНЩС.

Перспектива

Перспективи розладів СНЩС залежать від їх основної причини. Деякі проходять самі по собі, і більшість добре реагує на домашні засоби в поєднанні з медикаментами. Агресивні та інвазивні методи лікування потрібні рідко.

Якою б не була причина, зміна звичок, наприклад відмова від жувальної гумки, може принести користь людям з розладами СНЩС.

Резюме

Біль у щелепі є досить поширеним станом, яким люди часто нехтують. Однак розлади СНЩС можуть призвести до більш значних головних болів і дискомфорту і незабаром можуть перешкодити повсякденним функціям, якщо людина не отримує лікування.

Більшість розладів СНЩС піддаються лікуванню. Людина, яка відчуває симптоми захворювання скронево-нижньощелепного суглоба, повинна звернутися до лікаря для швидкої діагностики та лікування.

Медичний огляд – Крістін Франк, DDS

Автор – Рейчел Енн Ті-Мелегріто

Переклад – Наталія Каренгіна, Львівський медичний університет

Залиште заявку прямо зараз, зафіксуйте ціни, якщо вони піднімуться, а ви, наприклад, зможете бути на прийомі лише через місяць, то для вас діятимуть ціни до підвищення.

Отримати консультацію або записатися на прийом

Вигідне географічне положення створює безпечні умови для перебування; клініку з усіх боків оточують пагорби

У нас є генератор, тому всі процедури ми проводимо у запланований час.

Заповніть будь ласка форму, та натисніть кнопку “Надіслати”, адміністратор або лікар наберуть вас як найшвидше.










    Записатися до стоматолога
    Dentalknysh Lviv on the map

    Натисніть на малюнок щоб перейти на мапу гугла.


    DentalKnysh

    Logo DentalKnysh

    Стоматологія у Львові

    Ліцензія МОЗ України: Серія АД №064304 від 09.08.2012

    ПУБЛІЧНИЙ ДОГОВІР-ОФЕРТА

    Політика конфіденційності

    Відгуки

    Відгуки DentalKnysh

    Контакти

    +38 063 67 98 196

    м. Львів, вул. Стуса, 24

    Графік роботи:

    пн-пт 9:00-20:00

    сб 10:00-15:00

    Всі права захищено. Копіювання матеріалів сайту лише з письмового дозволу адміністрації

    © Стоматологічна клініка DentalKnysh.