
Чому бувають захворювання ясен. Причини можуть бути різні, у цій статті подивимось уважно на одну з них.
“Ожиріння підвищує ризик захворювання ясен, роздмухуючи ріст мієлоїдних клітин-супресорів (MDSC), клітин, що руйнують кістки.”
Марсен Робінсон,
Університет Буффало
На малюнку показано механізм розширення MDSC під час ожиріння. Мієлоїдні клітини стають остеокластами та руйнують кістки під час захворювання ясен. Все це призводить до підвищення втрат кістки навколо зубів.
Хронічне запалення, викликане ожирінням, може викликати розвиток клітин, які руйнують кісткову тканину, включаючи кістку, яка утримує зуби на місці, згідно з дослідженням університету в Буффало, які прагнули покращити розуміння зв’язку між ожирінням та захворюваннями ясен.

Дослідження, завершене в моделі тварини і опубліковане в жовтні Journal of Dental Research, показало, що надмірне запалення, викликане ожирінням, збільшує кількість мієлоїдних супресорних клітин, групи імунних клітин, які збільшуються під час хвороби для регулювання імунної функції. MDSC, що походять з кісткового мозку, розвиваються в ряд різних типів клітин, включаючи остеокласти (клітину, яка руйнує кісткову тканину).
Втрата кісток є основним симптомом захворювання ясен і, зрештою, може призвести до втрати зубів. За даними Центрів з контролю та профілактики захворювань, також відома як захворювання пародонту, вражає понад 47% дорослих у віці 30 років та старше.
“Хоча існує чіткий зв’язок між ступенем ожиріння та захворюванням пародонту, механізми, що лежать в основі зв’язків між цими станами, не були повністю зрозумілі”
Кіт Кірквуд,
доктор філософії, професор біології ротової порожнини в Школі стоматології UB.
У дослідженні було розглянуто дві групи мишей, які харчувалися зовсім різними дієтами протягом 16 тижнів: одна група – дієта з низьким вмістом жиру, яка вивела 10% енергії з жиру, інша – дієта з високим вмістом жиру, яка споживала 45% енергії з жиру.
Дослідження показало, що дієта з високим вмістом жиру відчувала ожиріння, більше запалення і збільшення MDSC в кістковому мозку і селезінці в порівнянні з дієтою з низьким вмістом жиру. Дієта з високим вмістом жиру також розробила значно більше остеокластів і втратила більше альвеолярної кістки (кістки, яка утримує зуби на місці).
Крім того, експресія 27 генів, пов’язаних з утворенням остеокластів, була значно підвищена в групі, що харчується дієтою з високим вмістом жиру.
Кюхван Квак,
доктор філософії, постдокторант кафедри оральної біології UB.
“Це дослідження просуває концепцію про те, що розширення MDSC під час ожиріння, щоб стати остеокластами під час пародонтиту, пов’язане з підвищеною руйнацією альвеолярної кістки. У сукупності ці дані підтверджують думку про те, що ожиріння підвищує ризик втрати пародонтальної кістки”
За словами Кірквуда, результати можуть пролити більше світла на механізми інших хронічних запальних захворювань, пов’язаних із кістками, що розвиваються одночасно з ожирінням, такими як артрит та остеопороз.
Звичайно ж захворювання ясен мають не одну причину, однак парадонтит та інші хвороби ясен напряму пов’язані з ожирінням, до такого висновку дійшли науковці у дослідженні.
Переклад – Наталія Каренгіна, Львівський медичний університет

Залишились питання? Потрібна консультація лікаря? Зателефонуйте або напишіть нам
Корисні статті. Читати:
+ 38 063 67 98 196
Отримати консультацію або записатися на прийом
Заповніть будь ласка форму, та натисніть кнопку “Надіслати”, адміністратор або лікар наберуть вас як найшвидше.
Натискаючи кнопку, ви погоджуєтесь на обробку персональних даних.


DentalKnysh
Стоматологія у Львові
Ліцензія МОЗ України: Серія АД №064304 від 09.08.2012

Контакти
м. Львів, вул. Стуса, 24, 79005
Телефон / Viber / WhatsApp:
+38 063 67 98 196
© Стоматологічна клініка DentalKnysh