Є декілька причин, чому зуб ще болить після пломби. Розберемо симптоми, причини та лікування болісних відчуттів.

 • Чого очікувати
 • Симптоми
 • Причини
 • Профілактика
 • Лікування
 • Коли звернутися до стоматолога
 • Резюме

Деякі люди відчувають дискомфорт чи чутливість зубів після пломби. Це може бути пов’язане із роздратуванням нервів, алергічною реакцією чи неправильним вирівнюванням прикусу. Чутливість після зубної пломби поширена і вона зазвичай стихає з часом.

Тим не менш, людина повинна негайно зателефонувати своєму стоматологу, якщо в неї сильний біль або виникає дискомфорт з іншими симптомами, такими як лихоманка або набряк.

У цій статті ми розглянемо, чому людина може мати чутливість зубів після пломби, як її лікувати і коли звертатися до стоматолога. Ми також розглянемо інші причини чутливості зубів.

Чого чекати після наповнення?

Пломба – це стоматологічна процедура, яка включає видалення стоматологом будь-якого карієсу в зубі, а потім заповнення простору новим матеріалом.

Після введення знеболюючого агента, стоматолог очистить область зуба, що гниє, зазвичай за допомогою стоматологічного дриля. Потім він заповнить простір золотом, срібною амальгамою, композитом чи фарфором.

Як тільки закінчується дія знеболення, людина може відчувати чутливість навколо пломби.

Як відчувається чутливість після наповнення?

Коли у людини чутливий зуб, він може помітити, що певні тригери викликають тимчасове, незручне відчуття у заповненому зубі або прилеглій ділянці. Це може здатися шоком від охолодження або раптового болю, який швидко виникає, а потім проходить.

Можливі тригери чутливості зубів після пломби включають:

Чому пломби спричиняють чутливість зубів?

Певна тимчасова чутливість після пломбування зубів є поширеною. Однак постійна або сильна чутливість після наповнення, ймовірно, викликана іншими причинами, які потребують лікування. Нижче ми обговоримо можливі причини того, чому зуб болить після пломби і пояснимо, коли звернутися до стоматолога.

Роздратований нерв

Короткострокова чутливість зуба після пломби зазвичай виникає через те, що процедура пломбування посилила або викликала запалення у нерві всередині зуба.

Зовнішні шари зуба, які є емаль і цемент, зазвичай захищають нерв від впливу. Однак пломби, особливо глибокі, можуть наблизитися до нервових закінчень і викликати роздратування та незручні відчуття.

У міру загоєння нерва чутливість зникне. Це може тривати кілька днів або тижнів. Як тільки нерв повністю загоїться, людина не повинна відчувати різниці між заповненим зубом та іншими зубами.

Неправильне вирівнювання прикусу

Стоматолог повинен переконатися, що запломбований зуб шикується з іншими зубами в роті.

Люди часто відчувають деяку незначну чутливість при укусі у день після процедури. Ця чутливість, зазвичай, зникає як така. Однак, коли пломба занадто висока, це може спричинити додатковий тиск, коли людина кусає. Це може бути біль або чутливість, які часто сильніші, ніж типова чутливість після заповнення.

Якщо людина відчуває сильну чутливість або відчуває труднощі з їжею або складанням зубів, вона має попросити свого стоматолога перевірити прикус. Стоматолог може вирішити згладити верхню точку пломби, щоб правильно відповідати прикусу та усунути дискомфорт.

Пульпітний зуб

Пульпіт – це запалення пульпи глибоко всередині зуба. Це може викликати чутливість до зубів та біль.

Пульпіт не зустрічається регулярно з незначними пломбами, але це може статися, якщо:

Існує два типи пульпіту. Оборотний пульпіт відноситься до легкого запалення, коли м’якоть залишається здоровою, а зуб загоїться самостійно. Необоротний пульпіт виникає, коли пошкоджений нерв починає вмирати. У цих випадках для порятунку зуба потрібний кореневий канал.

Стоматолог зазвичай може вирішити проблему пульпіту за допомогою нової пломби або відновної процедури, такої як лікування кореневого каналу. Людині також може знадобитися приймати антибіотики, щоб очистити будь-яку бактеріальну інфекцію.

Алергічна реакція

Деякі люди можуть відчувати алергічну реакцію на пломбу. Дослідження 2015 року виявили, що амальгама є наповнювачем, який найчастіше викликає алергічну реакцію. У людей також може бути алергічна реакція на інші матеріали, що беруть участь у процедурі, такі як латекс у рукавичках стоматолога.

Як запобігти чутливості зубів

Вплив зубної пломби може викликати чутливість зубів незалежно від підготовки людини. Тим не менш, хороша гігієна порожнини рота – найкращий спосіб запобігти чутливості зубів. Після пломбування людина може звести до мінімуму дискомфорт, уникаючи занадто гарячих або холодних продуктів і напоїв, які є спробою жувати.

Як лікувати чутливий зуб

Людина також може спробувати такі методи, щоб допомогти полегшити чутливість зубів:

Якщо чутливість зубів не покращується у день після пломби, важливо поговорити зі стоматологом. Стоматологу потрібно буде виключити інші потенційні причини чутливості, які можуть бути пов’язані з пломбою.

Коли звернутися до стоматолога

Люди не повинні турбуватися, якщо зуб трохи чутливий у день після пломби. Зазвичай вони зможуть зняти дискомфорт за допомогою домашніх засобів та зубної пасти, що десенсибілізують.

Людина повинна негайно звернутися до стоматолога, якщо чутливість погіршується, їй важко їсти або у неї виникають інші симптоми, такі як зубний біль або лихоманка.

Резюме

Пломби – це безпечний та ефективний спосіб лікування порожнин зубів. Більшість пломб прослужать багато років. Хороший догляд за зубами шляхом щоденного чищення та чищення зубною ниткою та регулярного стоматологічного огляду може допомогти запобігти появи майбутнім порожнинам.

Певна чутливість після отримання заповнення поширена і очікувана, тепер ви вже знаєте, чому зуб болить після пломби. Однак важливо поговорити зі стоматологом, якщо виникає сильна чутливість або біль, або якщо розвиваються інші симптоми, такі як лихоманка.

Медичний огляд – доктор К. Френк

Автор статті – Д. Беррі

Переклад – Наталія Каренгіна, Львівський медичний університет (1992р)

Залишились питання? Потрібна консультація лікаря? Зателефонуйте або напишіть нам

+ 38 063 67 98 196

Отримати консультацію або записатися на прийом

Заповніть будь ласка форму, та натисніть кнопку “Надіслати”, адміністратор або лікар наберуть вас як найшвидше.

  Натискаючи кнопку, ви погоджуєтесь на обробку персональних даних. 

  Записатися до стоматолога

  DentalKnysh

  Стоматологія у Львові

  Ліцензія МОЗ України: Серія АД №064304 від 09.08.2012

  Logo DentalKnysh

  ПУБЛІЧНИЙ ДОГОВІР-ОФЕРТА

  Послуги

  Імплантація зубів

  Вініри

  Елайнери

  Брекети

  Протезування

  Дитяча стоматологія

  Всі послуги

  Інфо

  Графік роботи:

  пн.-пт. 9:00-20:00,

  сб. 10:00-15:00

  Facebook

  Instagram

  Youtube

  Tik Tok

  Контакти

  м. Львів, вул. Стуса, 24, 79005

  Телефон / Viber / WhatsApp:

  +38 063 67 98 196

  Політика конфіденційності

  © Стоматологічна клініка DentalKnysh

  Залишити відповідь

  Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.